ניהול שינוי ויזמות

יזמות היא אחד מהביטויים המשמעותיים לתהליכי שינוי חברתיים-כלכליים וטכנולוגיים המתרחשים בתקופה בה אנו חיים.

היזמות מאפשרת מימוש חלומות ורעיונות, מיצוי פוטנציאל אישי ומתן מענה לצרכים חברתיים סביבתיים. היא קשורה ליצירת הֶקשרים חדשים; לפיתוח נקודות מבט מקוריות; ליציאה מתוך מוסכמות ומסגרות מקובלות; למציאת פתרונות חדשים אך בני יישום, המשלבים מציאות עם דמיון ויצירה.

היזמות מבטאת השקפת עולם ערכית וכוללת מערכת של מיומנויות ויכולות, שאותן ניתן לשכלל תוך הגברת המודעות ובמהלך מכוון של אימון והתנסות. במיוחד בעידן, שצופים שאפילו ילדים בני 10 יציעו יוזמות עסקיות, יבחנו וישכללו אותן. מהלך כזה יכול לכלול טיפוח אופי יזמי ותכונות מגוונות כגון: יצירתיות, אוטונומיות, מעורבות, אחריות, טיפוח נקודות מבט חדשניות, ע”י חשיבה יצירתית, חשיבה ביקורתית וחשיבה גמישה, שיתוף פעולה ופרואקטיביות.

הדבר הוודאי היחידי כיום הוא השינוי

העיר תל-אביב-יפו מקדמת את תחום היזמות והחדשנות על הרצף, מגיל הרך ועד תיכון, ומבקשת להטמיע מיומנויות יזמיות בכל מוסד חינוכי.

מרכז פסג”ה, האמון על הפיתוח המקצועי של סגלי ההוראה, שואף לשכלל את יכולות איש החינוך כך שיוכל לממש את ההזדמנויות החינוכיות הטמונות בתהליך היזמי ולהוציא אותו מהכח אל הפועל.
לשם כך, מוצעות לסגלי ההוראה מגוון הזדמנויות להתנסות בתהליכים יזמיים, להוביל פרויקטים יזמיים ולהיפגש עם יזמים בתחום החינוך במיטאפים.

מסלולי הפיתוח מגוונים ונותנים מענה לכל רצף היזמות:

• מאמני חדשנות ניהול תהליכי חדשנות בארגון
• חלוצי חדשנות הטמעת טכנולוגיות למידה חדשניות מותאמות
• חשיבה יזמית הקניית מיומנויות חשיבה חדשניות כשל יזם.
• ‘המורה היזם’ הכשרה וליווי בפיתוח מיזם- ישנם מסלולי פיתוח מתמשכים המשולבים עם תכניות היזמות בעיר. בנוסף, ניתן לפנות אלינו עם רעיונות למיזמים ונשמח להציע מסלולי פיתוח מתאימים.
• יזמות לבגרות מסלול הכשרת מורים ללימוד בגרות ביזמות- יפתח בשנה הבאה

מסלולי יזמות מצגת


לפרטים נוספים ולהתייעצויות ניתן לפנות:
מיטל פיננסר – מנהלת תכניות לפיתוח מקצועי בפסג”ה, 052-478-0428 meytalpisga@gmail.com